Richtlijnen voor herkenbare communicatie.
Van Gelder
Van Gelder is de full-service infrapartner voor Nederland. Met ruim 2.350 collega's en werklocaties door het hele land ontwerpen, realiseren en onderhouden ze boven- en ondergrondse infrastructuur voor bedrijven en overheden. En dat al meer dan 110 jaar. Met zoveel mensen en locaties gaat er elke dag veel communicatie de deur uit. En daar zat de uitdaging: iedereen maakte documenten op zijn eigen manier. De huisstijl was er wel, alleen waren er geen duidelijke afspraken over hoe je hem gebruikt. Van Gelder wilde meer vastigheid. Dus gingen we aan de slag met een huisstijlgids, nieuwe stijlelementen en een InDesign-template waar ze zelf mee verder kunnen.
- Create
- Grafisch
Een huisstijl is meer dan een logo
Bij Van Gelder lag de basis er al: een logo, primaire kleuren en accentkleuren. Daar hoefde niets aan te veranderen. Wat ontbrak, waren duidelijke afspraken over het gebruik ervan. Over de grootte van het logo op een folder bijvoorbeeld, of over welk lettertype je voor koppen gebruikt en welk voor lopende tekst. Ook voor momenten waarop je meer kleuren nodig hebt dan de huisstijl biedt, was er geen vaste lijn.
We zijn daarom eerst met de spelregels begonnen, en pas daarna met nieuwe ontwerpen.
De huisstijlgids: alles op één plek vastgelegd
In de huisstijlgids staat precies hoe Van Gelder de huisstijl toepast. Onder andere:
- Hoe groot het logo is op brochures, folders en andere documenten
- Hoeveel ruimte er tussen het logo en de rand van de pagina zit
- Welk lettertype je wanneer gebruikt, van koppen tot lopende tekst
- Hoe je het grid, de kleuren en de nieuwe stijlelementen inzet
- Hoe je de huisstijl toepast op signing
Van Gelder is namelijk niet alleen op papier zichtbaar, maar ook buiten op locatie. Met de gids weet iedereen waar hij aan toe is, of je nu bij marketing werkt of ergens anders in het land.
Een grid als vaste basis onder elke opmaak
Onder elk ontwerp ligt nu hetzelfde grid en stramien. Dat is een onzichtbaar raster dat bepaalt waar tekst, beeld en witruimte komen. Als lezer zie je het niet, maar je merkt het wel: de pagina is overzichtelijker en leest makkelijker. En wie de opmaak doet, hoeft niet bij elke pagina opnieuw te puzzelen.
Nieuwe stijlelementen: meer ruimte, dezelfde lijn
Met alleen primaire kleuren en accentkleuren kom je soms kleuren tekort, bijvoorbeeld bij een infographic met veel onderdelen. Daarom hebben we acht secundaire kleuren toegevoegd. Die vullen het palet aan, terwijl de primaire kleuren het gezicht van Van Gelder blijven.
Daarnaast ontwikkelden we 3D-elementen voor bijvoorbeeld achtergronden, en graphics waarin alle kleuren samenkomen. Zo heeft Van Gelder meer om mee te variëren, zonder dat het minder herkenbaar wordt.
Zelf aan de slag, binnen de lijnen
Een huisstijlgids is mooi, maar het moet ook makkelijk zijn om ermee te werken. Daarom maakten we een InDesign-template waarmee het team van Van Gelder zelf documenten opmaakt. Grid, lettertypes, kleuren en logo staan er al goed in, dus je begint nooit met een leeg vel. Ook ontwierpen we nieuwe uitingen in de vernieuwde stijl, als voorbeeld voor alles wat nog komt.
Rust in de communicatie
Voor Van Gelder levert dit vooral rust op. Iedereen werkt met dezelfde afspraken en documenten zijn sneller klaar. En met de nieuwe kleuren en elementen is er genoeg ruimte om de huisstijl verder te laten groeien.
Ook meer eenheid in jouw communicatie?
Van huisstijlgids tot template: we denken graag met je mee.